Kontakty

Jan Leksa - kominictví,

Chlumětín 85, 59202 Svratka mobil 602 773065

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

kancelář a sklad Žďár: p. Leksa tel.602 773 065, Jihlavská 16, Žďár nad Sázavou

pobočka Chrudim: p. Holub tel.730 175 907

pobočka Polička: p. Kopecký tel.605 246 832

pobočka H. Brod: p. Pleskač tel.721 503 602
25. března 2011 Aktualizace kalkulací frézování a vložkování komínů

vyfrezovany.jpg

Do odkazu Pro Vás byla doplněna kalkulace na frézování komína a následné vyvložkování pro spotřebiče na pevná paliva - krbová kamna a kotel ÚT. Zároveň byla aktualizována kalkulace na vložkování komína pro plynový kondenzační kotel. 

Proč komíny vložkovat? Od roku 2002 je doporučen a od roku 2008 požadován pro i pro spotřebiče na pevná paliva vícevrstvý komín. Jednovrstvý komín je přípustný dle ČSN pouze pro lokální spotřebiče ( do 7 kW) v sezonně používaných objektech.

O tom, že dnešní spotřebiče pevných paliv mají mnohem vyšší účinnost a menší teplotu spalin se přesvědčili stovky uživatelů, kteří si prodehtovali komín a dnes jej musí nákladně sanovat. Jednou z možností je vložkování komína vložkou potřebné světlosti. Rozměr průduchu musí být minimálně o 20 mm větší než je požadovaná světlost komínové vložky. 

 Frézování komínů lze s úspěchem použít tam, kde je potřeba zvětšit průměr komínového průduchu ať již z důvodu připojení spotřebiče s větším výkonem, nízké účinnosti stávajícího komínu nebo když se projevuje netěsnost komínu a je třeba jej osadit vložkou většího průměru. Frézovat lze komíny rovné i uhýbané z běžně používaných materiálů kromě kovových vložek, vložek z glazované kramiky a železobetonu. Na rotoru frézy jsou upevněny řetízky z vysoce tvrzené oceli. Tyto řetízky odstředivou silou narážejí do komínového zdiva a drtí je postupně na jemný prach. Délkou řetízků se nastavuje výsledný průměr komínového průduchu. Použití průmyslového vysavače výrazně omezuje prášení v objektu. Tato metoda je velmi šetrná a je s úspěchem používána i na dožilém komínovém zdivu bez nebezpečí posunu jednotlivých cihel či jiného poškození komínu.

Odfrézovat lze až jednu třetinu síly komínového pláště, tzn že průduch světlosti 150x150 mm lze zvětšit až na světlost 250 mm. Při zeslabení komínového pláště nebo odstranění ochranného pouzdra musí být komínový průduch následně sanován komínovou vložkou!  Vložkováním komína se zlepší jeho těsnost, nenasákavost  a požární odolnost.

Kompletní cena frézování komína se skládá z dopravného, přípravy pracoviště a frézování.

Položka příprava pracoviště obsahuje zřízení přístupu k ústí komína, ustavení spouštěcího vrátku na hlavu komína, nastavení frézovacích hlav a hydrogenerátoru, propojení tlakových hadic s hydrogenerátorem, připojení průmyslového vysavače k průduchu. Cena frézování je závislá od množství a tvrdosti odebíraného materiálu.  

 
 
Anketa
Jaký druh vytápění používáte ve vaší domáctnost?i
 
Vyhovuje vám snížení četnosti kontrol a čištění spalinových cest?
 
koleno.jpg
zdar.jpg
zubri.jpg
 
© 2021