Kontakty

Jan Leksa - kominictví,

Chlumětín 85, 59202 Svratka mobil 602 773065

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

kancelář a sklad Žďár: p. Leksa tel.602 773 065, Jihlavská 16, Žďár nad Sázavou

pobočka Chrudim: p. Holub tel.730 175 907

pobočka Polička: p. Kopecký tel.605 246 832

pobočka H. Brod: p. Pleskač tel.721 503 602
25. únor 2013 - nová služba kontrola seřízení kotlů na pevná paliva
ksp15duo.jpg Od ledna 2013 nabízíme nově službu kontrola a seřízení kotle na pevná paliva. Služba se skládá z kontroly technického stavu spotřebiče a měření tahu, emisí včetně účinnosti spalování spotřebiče analyzátorem spalin. V případě, že spotřebič nepracuje v hodnotách deklarovaných výrobcem, provedeme jeho seřízení nebo po dohodě případnou opravu. Službu provádíme jak na spotřebičích s ručním přikládáním, tak na kotlích s automatickým podáváním paliva na uhlí a pelety, ale i tzv. dodatečných přestavbách stávajících kotlů na automaty. Současně s kontrolou nebo uvedením spotřebiče do provozu můžeme dle požadavku provest pravidelnou kontrolu spalinové cesty nebo je-li třeba revizi spalinové cesty ke kolaudaci.

Odborné uvedení do provozu a seřízení včetně předchozí revize spalinové cesty dle § 5 NV č.91/2010 Sb. je zpravidla jednou ze záručních podmínek. U kotlů s automatickou dodávkou paliva a zejména u kotlů s ruční dodávkou paliva se seřízení a nastavení spotřebičů paliv od sebe výrazně liší podle místa a typu instalace, komínem, kouřovodem, přívodem spalovacího vzduchu, kvalitou paliva a samozřejmě obsluhou. Při seřizování kotlů se setkáváme s instalacemi v nichž kotel pracuje s účinností hluboko pod parametry deklarovanými výrobcem spotřebiče, zároveň dochází i k více než desetinásobnému vzniku množství škodlivin ve spalinách a které vede k zbytečnému neekonomickému spalování paliva. Často bývá uživatel  kotle nepříjemně překvapen, k jakým hodnotám nastavil účinnost a emise pomocí laického seřízení, např. barvy plamene, hustoty kouře,.. Dalším neklamným znakem špatného seřízení a nehospodárného provozu je nadměrné zanášení kotle, kouřovodu a komína sazemi a dehty, což nejen snižuje životnost spotřebiče a spalinové cesty, ale i významně zvyšuji požární riziko.

Nejdříve provedeme vizuální kontrolu stavu spotřebiče, kontrolu paliva a spotřebiče. Následuje první výchozí měření účinnosti a emisí na jmenovitý výkon, seřízení. U kotlů na dřevo je součástí i měření obsahu vlhkosti paliva. U spotřebičů s automatickým podáváním paliva se provádí test na minimálním a maximálním výkonu s následným seřízení a kontrolou tuhých zbytků spalování.

Orientační cena kontroly a seřízení kotle s ruční dodávkou paliva ( cca 90-120 minut) od 700,- Kč, při současné kontrole spalinové cesty dle NV č.91/2010 Sb. včetně zprávy podle přílohy č.2 je cena zvýhodněna na 1000,- Kč.

Orientační cena kontroly a seřízení kotle s automatickým podáváním paliva (120-180 minut)  od 900,- Kč, při současné kontrole spalinové cesty dle NV č.91/2010 Sb. včetně zprávy podle přílohy č.2 je cena zvýhodněna na 1200,- Kč. 

Orientační cena uvedení do provozu a seřízení kotle s automatickým podáváním paliva (180-240 minut)  od 1500,- Kč, při současné revizi spalinové cesty dle § 5 NV č.91/2010 Sb. včetně zprávy podle přílohy č.3 je cena zvýhodněna na 2900,- Kč. 

Ceny bez dopravného 12 Kč/km  a DPH 21%. Účtuje se pouze jedna k zákazníkovi. 

 
 
Anketa
Jaký druh vytápění používáte ve vaší domáctnost?i
 
Vyhovuje vám snížení četnosti kontrol a čištění spalinových cest?
 
Suk.jpg
materov.jpg
prubeh4.jpg
 
© 2019